درباره ما

شرکت کاراتلفن یک مجموعه تولیدی، خدماتی است که با هدف انجام امور فنی و مهندسی و طراحی، نظارت، اجرا و پشتیبانی شبکه های مخابراتی منطبق با آخرین تکنولوژی روز بوجود آمده است.
شرکت کاراتلفن با پیشینه مدیریتی ۳۰ ساله در زمینه تولید محصولات مخابراتی از سال ۱۳۶۳ با نام تجاری DMS شروع به فعالیت نموده و در نهایت در سال ۱۳۷۳ بعنوان یک شرکت تولیدی با نام کارا تلفن، خدمات و فعالیتهای خود را با تولید سیستم های سانترال (PABX) آغاز نموده و در طی سالهای بعد با توجه به نیاز کشور به سیستم های نوین مخابراتی تولید سوئیچ های کم ظرفیت و سپس پرظرفیت را طی دو مرحله به انجام رسانید و هم اکنون بالغ بر یک میلیون پورت از سوئیچ های تولیدی خود را در شبکه مخابراتی کشور نصب و راه اندازی نموده و در حال بهره برداری می باشد.
همچنین در خصوص سوئیچ های PABX بالغ بر ۵۰۰,۰۰۰ شماره نصب و راه اندازی شده است.که با توجه به کیفیت و روند کاری این بخش شرکت با نام گشترش خدمات کارا تلفن در سال ۱۳۸۳ تاسیس تا این واحد بتواند در جهت رشد این صنعت نیز برنامه ریزی های مناسبی داشته باشد.
این شرکت با داشتن بیش از ۲۵۰ نفر پرسنل ثابت در سطح لیسانس و فوق لیسانس از توانائی مدیریتی و اجرائی بالایی برخوردار بوده و درحال پیـاده نمودن پـروژه های مخـابراتی نسل جـدیـد می باشد.
از طرفی نو پا بودن صنعت فناوری اطلاعات در ایران و وجود پتانسیل بسیار بالا از متخصصان و همچنین سازمانها و موسسات بزرگ اقتصادی در کشور، زمینه مناسبی را برای توجه جدی به توسعه تخصص ها و زیرساختهای فناوری اطلاعات فراهم کرده است. با توجه به این موضوع که امروزه سلامت و رشد اقتصادی
ملت ها ارتباط مستقیمی با سطح مهارتهای آنها در فناوری اطلاعات و ارتباطات دارد، لذا به جاست که با گسترش بستر های علمی و تحقیقاتی زمینه های فکری و فرهنگی توسعه فناوری اطلاعات را فراهم کنیم. توسعه زیر ساختهای فناوری اطلاعات امری است که به مرور به وقوع خواهد پیوست و در این میان مسائلی چون توسعه آموزشی و توسعه فرهنگی که هر دو از لوازم جوامع دانش مدار هستند جای توجه و تعمق بسیار دارند. فناوری اطلاعات به عنوان دانش و به عنوان صنعت از درجه کار آفرینی بالایی برخوردار است و در نتیجه بهره گیری مناسب و توسعه مدیریت شده آن در ایران می تواند اثرات سودمندی در پیکره اقتصادی کشور ما داشته باشد. در همین راستا شرکت کارا تلفن نیز پس از اجرای حجم قابل توجهی از پروژه های ICT در کشور امیدوار است بتواند گام های موثرتری در جهت تامین آینده کشور بردارد.